Strona www.wup.mazowsze.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. więcej
25 lat wolności
ePUAP
Zielona Linia - Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

 

 


KOMUNIKATY A A A          
Na koniec września 2014 r. w województwie mazowieckim zarejestrowanych było 254.642 bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10,0 proc. (przy średniej dla kraju 11,5 proc.).
Konferencja podsumowująca wdrażanie PO KL w województwie mazowieckim

20 listopada 2014 r. o godz. 10 w Hotelu Radisson Blu Sobieski przy placu Artura Zawiszy 1 w Warszawie odbędzie się konferencja dotycząca wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w województwie mazowieckim, zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.


10 listopada dniem wolnym

Zgodnie z zarządzeniem nr 16/14 dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie 10 listopada 2014 roku ustala się dniem wolnym od pracy. W tym dniu urząd będzie nieczynny.


Rusza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców w ramach konkursu RPOWM/1.5/1/2014

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet I "Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu" Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości.


Interpretacja Instytucji Zarządzającej Programem Kapitał Ludzki dot. pkt 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 Wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL
Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie przekazuje interpretację  Instytucji Zarządzającej (IZ) dotyczącą punktu nr 7 i 8 podrozdziału nr 4.5 wytycznych w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach PO KL z dnia 2 kwietnia 2014 r. (obowiązujących od dnia 1 maja 2014 r.).

Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza

Projekt "Inicjatywa JEREMIE dla rozwoju Mazowsza" realizowany jest przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  w latach 2007-2013, Priorytet I „Tworzenie warunków dla rozwoju potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości na Mazowszu", Działanie 1.4 „Wzmocnienie instytucji otoczenia biznesu".


więcej    

AKTUALNOŚCI
Wizyta delegacji Szwedzkiej Rady ds. EFS dla Regionu Południowej Szwecji w WUP
Delegacja Szwedzkiej Rady ds. EFS dla Regionu Południowej Szwecji w towarzystwie przedstawicieli Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych 19 listopada odwiedziła siedzibę WUP.
Powstaje Mazowieckie Centrum Dialogu i Partycypacji Środowisk Gospodarczych
Powstaje Mazowieckie Centrum Dialogu i Partycypacji Środowisk Gospodarczych, tworzone w partnerstwie Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości ze Związkiem Pracodawców Warszawy i Mazowsza oraz Samorządem Województwa Mazowieckiego, który do działań operacyjnych w projekcie wyznaczył Wojewódzki Urząd Pracy. 
Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II
Bank Gospodarstwa Krajowego jest operatorem rządowego programu na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i tworzenia warunków dla powstania nowych miejsc pracy pod nazwą: Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II.
Stopa bezrobocia we wrześniu
Na koniec września 2014 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 254 642 bezrobotnych, w tym 123 386 kobiet, czyli 48,5 proc. ogółu bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10 proc. (przy średniej dla kraju 11,5 proc.). W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 3 384 osoby. 
Stopa bezrobocia w sierpniu
Na koniec sierpnia 2014 roku na Mazowszu było zarejestrowanych 258 026 bezrobotnych, w tym 125 061 kobiet, czyli 48,5 proc. ogółu bezrobotnych. Stopa bezrobocia wyniosła 10,1 proc. (przy średniej dla kraju 11,7 proc.). W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1 547 osób (o 0,6 proc.).
Dni Ubezpieczonego w ZUS
Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych - pod takim hasłem od 6 do 10 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych zorganizował Dni Ubezpieczonego, w których brali udział także pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.   

więcej    

WARSZTATY
Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób rozważających otwarcie działalności gospodarczej – IV kwartał 2014 r.


Wszystkich, którzy planują założenie własnej firmy zapraszamy na bezpłatne zajęcia organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób poszukujących pracy – IV kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne do przeanalizowania i przezwyciężenia swoich trudności w poruszaniu się po rynku pracy na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


Warsztaty dla osób planujących karierę zawodową - III kwartał 2014 r.


Zapraszamy wszystkie osoby bezrobotne i poszukujące pracy, chętne by przeanalizować własne możliwości zawodowe, na bezpłatne zajęcia warsztatowe organizowane w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w WUP w Warszawie.


więcej    

STRONA GŁÓWNA | KONTAKT
Copyright (C) Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie
projekt graficzny: Marcin Rucki - WUP
wykonanie oraz system CMS: virtualmedia.pl